Carlsbad Home Cup 2020

09.05.2020

Pandemie viru COVID-19 zasáhla citelně i moderní gymnastiku a to tím, že na základě vyhlášení nouzového stavu byly ze dne na den zrušeny všechny tréninky i závody. Oddíl TopGym Karlovy Vary na tento výjimečný stav zareagoval uspořádáním prvního internetového závodu v historii moderní gymnastiky.
Gymnastky, které byly kvůli omezenému pohybu osob, odkázány na trénování zejména ve svých vlastních pokojích, si pro tento závod sestavily zcela nové sestavy tak, aby se vešly do dětského či obývacího pokoje. I náplně sestav byly zcela odlišné od „běžných“ pravidel moderní gymnastiky tak, aby bylo jejich provedení bezpečné jak pro samotné gymnastky tak pro zařízení bytů.
Tento nápad se setkal u děvčat s velkým ohlasem a do závodu se přihlásilo téměř 200 závodnic z celé České republiky. Tento nápad nadchl dokonce i gymnastky z Chorvatska a tak se z tohoto závodu stal mezinárodní závod.

Gymnastky své sestavy natočily a poslali pořádajícímu oddílu on-line. Ten pak všechna videa zveřejnil 29.dubna 2020 na Facebooku. Od tohoto dne až do 4.května 2020 mohli diváci dávat své hlasy svým favoritkám. Z těchto hlasů vyšly vítězky sympatie hlasující veřejnosti jednotlivých kategorií.
Odborní porotci určili pořadí závodnic stejně jako při běžném závodě. Náš oddíl reprezentovaly dvě gymnastky v kategorii Naděje – volný program 2010. Sofie Polishchuk obsadila výborné 5.místo a Martina Vaygant také moc pěkné 7.místo. Obě děvčata se umístila v první polovině své kategorie. Oběma moc gratulujeme.