Obnovujeme tréninky

13.05.2020

11. března 2020 byl vládou České republiky v souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 vyhlášen nouzový stav. Tím došlo k uzavření tělocvičen a zákazu pořádání tréninků. Toto opatření se citelně dotklo i našeho oddílu. Trenérky a gymnastky se musely vypořádat ze dne na den se zcela nečekanou situací.

Trenérky se snažily s gymnastkami komunikovat pomocí zejména sociálních sítí a na dálku je motivovat k samostatné přípravě. Skvělým pomocníkem se v tomto směru stal například Youtube, kde mohla děvčata cvičit podle videí různých sportovců. Zejména nám velmi pomáhala Monika Míčková – Vlčková, která každý den vkládala videa s návody na cvičení ze všech oblastí, tak aby měly gymnastky co nejkomplexnější rozsah přípravy. I naše trenérky se snažily natáčet videa zejména pro nejmladší holčičky, které ještě nemají s gymnastikou takové zkušenosti, aby byly schopné cvičit samostatně.

Postupné uvolňování opatření vlády nám od 27. dubna umožnilo za přísných hygienických podmínek začít trénovat v malých skupinkách venku. Jako první této možnosti využily nejmladší gymnastky kombinovaného programu 2. kategorie. Po nich začaly trénovat gymnastky volného programu. Od 11. května již můžeme trénovat v plnopočetných skupinách. Bohužel naše tělocvična zůstává stále uzavřena a tak, dokud se nám nepodaří najít náhradní prostory, nebo nedojde k otevření tělocvičny, stále cvičíme venku. Někdy, vzhledem k počasí, dochází ke zrušení tréninku, ale v podstatě jsme obnovili naši činnost v co největším rozsahu.

Aktuálně probíhají tréninky:
přípravka (2015 a mladší):

úterý a čtvrtek 15:00 – 16:00 hodin na hřišti Pod Holoměří


volný a kombinovaný program 2013 a 2014:

pondělí a čtvrtek 16:00 – 17:30 hodin na Severní terase ve sportovním areálu pod Albertem, součástí tréninku je i in-line bruslení


kombinovaný program 2010 – 2012:

úterý a čtvrtek 16:00 – 18:00 hodin (někdy i o víkendech) na hřišti v Trmicích


volný program 2012 a starší a kombinovaný program 3.kategorie a starší:

úterý a čtvrtek 16:00 – 18:00 hodin na hřišti Pod Holoměří