Společné výlety oddílu, jaro 2021

08.06.2021

Nelze žít jen a pouze gymnastikou v tělocvičně, a tak vyrážíme i na společné výlety. To nám už druhým rokem komplikuje pandemie koronaviru COVID-19 a přijatá epidemická opatření. Letos nám to dlouho komplikovalo i počasí, ale nakonec se vše podařilo a my jsme mohly vyrazit ven do přírody i s našimi rodinami.

Jako první jsme zvolili náročnější výstup na Lovoš, který prověřil fyzické schopnosti nás všech. Ale shodli jsme se jednohlasně na tom, že za ty výhledy ta námaha rozhodně stála. Pak jsme sešli do obce Opárno, nad kterou jsme rozhodně nemohli vynechat stejnojmennou zříceninu. Poté jsme si užili pohodovou procházku Opárenským údolím a celý výlet jsme zakončili posezením v Černodolském mlýně, kterého jsme využili k možnosti si v klidu popovídat.

  

Druhý výlet jsme začali plavbou proti proudu Labe z Ústí nad Labem do Vaňova. Průjezd Masarykovými zdymadly byl pro nás všechny opravdovým zážitkem. Z Vaňova jsme vystoupali na vyhlídku na Vrkoči a odtud jsme pokračovali kolem Vaňovského vodopádu na Větruši, kde jsme nevynechali ani bludiště.

Oba výlety jsme si užili a využili je i k lepšímu vzájemnému poznání a k vytvoření přátelství mezi původními členkami oddílu GSK a oddílu USK Ústí nad Labem, které k nám přešly po ukončení činnosti svého původního oddílu.