Chomutovský pohár, 5.9.2021

17.09.2021

Dopolední část závodu patřila kombinovanému programu. Pro děvčata to byl první závod v posledních dvou letech ovlivněných omezeními v souvislosti s onemocněním Covid-19. Navíc většina z nich mezitím postoupila do vyšších kategorií a některé z nich se ještě na podzim připravovaly v základním programu. To všechno způsobilo, že naše gymnastky byly velmi nervózní a neubránily se chybám, které běžně v trénincích nedělají. I přes to se ve velké konkurenci, která se do Chomutova sjela, neztratily a Kateřina Křesánková si za svůj výkon v sestavě s obručí vybojovala v 5.kategorii 2.místo. Ve stejné kategorii se dařilo i Elišce Mašínové, která se umístila na 4.místě. Ve 4.kategorii se velmi dobře umístila i Karolína Bláhová na 4.místě.

Odpoledne závod pokračoval závodem volného programu, rovněž s naší účastí. I přesto, že děvčata měla za sebou oblastní přebor, neztratila se a opět si odvezla medaile. V kategorii Naděje nejmladší roč.2014 si Barunka Šedá odvezla stříbrnou medaili, v kategorii Naděje starší B si Sofiie Polyshchuk odvezla také stříbrnou medaili a Martina Vaygant bronzovou medaili a v sestavě s obručí měla dokonce nejvyšší známku. Adélku Albrechtovou vůbec neposlouchala obruč a skončila 10., stejně jako Elizu Mamuti, kterou zase neposlouchalo švihadlo.